Vyčistíme vaše tavné zařízení

Pro kvalitní výsledek lepení je stejně důležité starat se o aplikační zařízení jako o samotné lepidlo. Při neustálém využívání tavného zařízení mohou zbytky lepidla prihárať po stranách nádrže, případně uvnitř hadic, což může časem způsobit problémy při aplikaci tavného lepidla. Řešení poskytuje pravidelné čištění tavných zařízení našimi čistícími prostředky Eco Cleaner 96 a Limpiador 3035, které jsou určeny k čištění tavných zařízení po použití tavných lepidel.

Eco Cleaner 96

Eco Cleaner 96 jako tekutý čistič se používá primárně k odstranění napálenín z tavného zařízení a hadic. Eco Cleaner 96 je silikonový olej, který během reakce s druhou složkou způsobuje uvolnění vypálených částí lepidla v systému. Cirkulace čističe v tavném systému zajistí účinnější výsledek uvolnění těchto částí. Následně Eco Cleaner nahrazujeme produktem Limpiador.

Limpiador 3035

Limpiador se vyrábí jako granulát podobný vosku (viz obr.). Na dotek je mastný, je charakteristický bordovou barvou a vysokou viskozitou, což je ideální vlastnost, vhodná pro vytištění nečistot a napálenín z tavného systému. Nemá vlastnosti lepidla, avšak po smíchání v poměru 15% Limpiador a 85% lepidlo, nabývá charakter lepidla. Tehdy se lepidlo zbarví do bordova, a tím pádem je nepoužitelné například při lepení filtrů, průsvitných materiálů, látek, skel a podobně. Při lepení kartonů a jiných balení, kde je lepidlo skryté, není barevná složka problém.

Teplota zpracování je od 130˚C do 180 °C, ideálně 150˚C. Limpiador dopomůže k vyčištění a odstranění zbytků lepidla z nádrže. Čistič se následně nahrazuje přímo lepidlem, tehdy třeba počkat, dokud místo Limpiadoru začne vytékat lepidlo, a tím je tavné zařízení připraveno pro další použití.


Předchozí článek

Historie lepení

Další článek

Použití UV identifikátoru v disperzních lepidlech

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info