Stromová výsadba 2019

Během zimní sezóny 2018/2019 se v Turčianských Teplicích uskutečnil 1. ročník Zimní běžecké ligy, který uspořádala společnost AGGLU SK, s.r.o. s cílem rozhýbat město i během chladných měsíců. Před samotným začátkem jsme jako firma přislíbili, že za každého běžce, který se zúčastní a odběhne alespoň jedno kolo z pěti, vysadíme v Turčianských Teplicích a v okolí jeden strom. Na naše překvapení běžců bylo více než sto a tak jsme se následně mohli pustit do pořádné výsadby.

Ve spolupráci se zahradnictvím Loška na Horná Štubňa a městem Teplice jsme vybrali místa vhodná pro výsadbu. Plánem na rok 2019 bylo vysadit 60 stromů, převážně javory, lípy a hlohu, no místo jsme našli i pro pár tújí a smrků. V sobotu ráno 11.5. jsme se spolu s běžci a dobrovolníky setkali při fotbalovém hřišti v divokých prasat, kde jsme si rozdělili úkoly a společně se pustili do práce. Výsadba proběhla na devíti místech v Turčianských Teplicích, v divokých prasat a také v Turčianském Michale. V sázení stromů budeme pokračovat iv roce 2020 a přidáme k nim i několik květinových záhonů.

Na závěr velká díky patří zahradnictví Loška za dodání všech dřevin a částečnému sponzoringu, městu Turčianske Teplice za spolupráci a také Technickým službám Teplice za zapůjčení pracovních pomůcek a za následnou péči o vysazené stromy. Největší díky však patří těm, kteří přišli přiložit ruku k dílu. Děkujeme!


Předchozí článek

S novou výzvou k lepšímu zítřku

Další článek

Termomelt Ecotop 17 a Ecotop 10HP

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info