S novou výzvou k lepšímu zítřku

Sociální média jsou aktuální nejlepší volbou jako vypustit informaci do světa a rozšířit ji globálně co nejrychleji. V poslední době se aplikacemi jako Facebook či Instagram šířilo množství výzev. Některé z nich nesly hlubší význam a naopak, některé byly povrchní až nesmyslné. Vypadá to však, že svítá na lepší časy! Aktuálním trendem je #trashtag challenge, která upozorňuje lidstvo na výrazně znečištěné životní prostředí kolem nás. Téma znečištěného prostředí začíná být stále více zmiňovaná, ale není se čemu divit.

Trashtag challenge se spustila 5. března 2019, kdy jistý Byron Román apeloval na unuděně mládež, aby vyčistila své okolí od odpadků a následně ať zveřejní fotku daného místa před a po odstranění odpadu. Sám tak učinil a jeho fotku sdílelo přes 300 000 lidí na Facebooku a tím se spustil tzv. viral. Aktuálně si můžete na Instagram pod tagem (#) trashtag podívat přes 41 000 fotek, kde se lidé po celém světě fotí s pytli plných odpadků, které vybrali ve svém znečištěném okolí.

My v AGGLU své okolí čistíme pravidelně již několik let. Každé jaro, jakmile se trošku oteplí, vytáhneme pytle a jdeme na to. Výjimkou nebude ani tento rok, akorát budeme pod záštitou #trashtag challenge šířit a podporovat tuto myšlenku dál, ať se dostane do všech koutů světa. Ulehčit naši planetu od odpadu, kterým jsme ji sami znečistily by měla být naše priorita a tak se neváhejme sehnout po plastovou láhev i když nás to bude možná škrieť, že děláme něco za někoho bezohledného.

Přišel ten čas, kdy musíme jednat tady a teď, tak ho neztrácejme!


Předchozí článek

Představujeme naše dodavatele: Neoflex adhesives

Další článek

Stromová výsadba 2019

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info