Představujeme naše dodavatele: Menichetti glues & adhesives

Společnost Menichetti glues & adhesives byla založena v roce 1950 Vincenzem Menichetti, jehož jméno nese dodnes. Od svého vzniku se zaměřuje na výrobu živočišných lepidel na bázi proteinů. V devadesátých letech se podnik zacílil na vývoj a výrobu želatinových lepidel a sušených modifikovaných práškových lepidel, které byly kombinací dobré opracovatelnosti a roztíratelnosti, spolu s dobrou adhezí a respektem k životnímu prostředí. V roce 2009 výrobce rozšířil svůj sortiment proteinových lepidel o řadu vinylových disperzí.

Společnost Menichetti se pyšní odbornými znalostmi vyrábět lepidla na míru, které nabízejí maximální flexibilitu, spolupráci a užitečnost při řešení různých problémů. Široká výrobní kapacita spolu s efektivním výzkumně-vývojovým týmem a plně vybaveným laboratoří s týmem zkušených kvalifikovaných chemiků umožňuje rozvíjet individuální zákaznická řešení.

Pro vylepšení produktů a zkvalitnění vztahů se zákazníky společnost zavedla certifikaci ISO 9001: 2015 – systém managementu kvality. Dokonce samotný produkt – těsnící páska Menitape, byl certifikován organizací FSC – Forrest Stewardship Council.

AGGLU SK spolupracuje s italským partnerem již 10 let. Menichetti na Slovensko dodává glutínové lepidla (vyráběny se z kostí a kůže zvířat, přičemž glutin vzniká z kolagenu, jehož obsah v kostech je 5-30% a v kůžích asi 35%). Výrobky jsou recyklovatelné, biologicky odbouratelné, bezpečné a netoxické, nakolik jsou živočišného původu. Lepidla se používají hlavně v polygrafickém, papírenském a obalovém průmyslu.


Předchozí článek

Představujeme naše dodavatele: Leuenberger + C

Další článek

Představujeme naše dodavatele: Kiilto

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info