Představujeme naše dodavatele: Kiilto

Společnost Kiilto Oy, která v říjnu tohoto roku slaví sté, byla založena v roce 1919 ve městě Pispala na jihu Finska v oblasti Tampere. V období vzniku finské firmy, v zemi převládal nedostatek zboží, z důvodu výrazně omezeného importu. Důsledkem toho byl vznik mnoha lokálních firem.

Jméno firmy, Kiilto / zn. Shine – lesk /, je odvozeno od výrobků, které firma vyráběla v prvních dnech své existence jako například vlasové tonikum, leštidla či vosky pro továrny na boty. Později začali uvažovat o výrobě lepidel pro obuvnický průmysl, kde viděli potenciál v nahrazení tradičních mechanických spojů lepením.

V dnešní době finská společnost působí již na více trzích. Vyrábí chemické výrobky pro stavebnictví, renovace a průmyslové účely s dceřinými společnostmi ve Švédsku, Rusku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, Ukrajině, Polsku a Bělorusku. Je součástí tzv. Kiilto Family, kde patří spolu s KiiltoClean Oy (hygiena a čistota), Kiiltoplast Oy (plastem potažené výrobky) a intermedius Oy (výrobky pro obuvnický, textilní, ocelářský a strojírenský průmysl).

Novinkou je biologicky odbouratelné tavné lepidlo šetrné k životnímu prostředí.

Na základě zpětné vazby od zákazníků, Kiilto nabízí a vyvíjí školící programy v oblasti výstavby, renovace a průmyslových aplikací, aby zajistily správné používání nabízených produktů. Kromě toho, nabízejí bezplatnou technickou podporu a služby na podporu produktů, které pomáhají profesionálním uživatelům a domácnostem v otázkách týkajících se nabízených produktů a pracovních metod.

AGGLU SK s finskou společností spolupracuje přes polskou pobočku ve městě Błonie od roku 2012. Na Slovensko se dováží lepidlo určené pro dřevařský průmysl.


Předchozí článek

Představujeme naše dodavatele: Menichetti glues & adhesives

Další článek

Představujeme naše dodavatele: Neoflex adhesives

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info