Použití UV identifikátoru v disperzních lepidlech

Kvalitní výrobek je to, co očekává spotřebitel, trh. K odhalení zmetků při kontrole, a aby byly na trh dodávány pouze kvalitní výrobky, slouží i UV identifikátor, který se přidává do disperzních lepidel.

Kvalitu lepení do značné míry ovlivňuje nános lepidlového směsi. Pokud tento nános není rovnoměrný, a v případě konstrukčního lepení i celoplošný, dochází k chybám lepeného spoje, což může mít za následek reklamace výrobků. Na eliminování tohoto nežádoucího jevu, a jednodušší sledování rovnoměrnosti nánosu lepidla, nám mohou posloužit disperze, ve kterých je zakomponován UV identifikátor. Nános lepidla je následně možné velmi snadno sledovat pod UV lampou, a pokud dochází k jeho vynechávání, je možné tento nežádoucí jev v okamžiku zaevidovat. Tuto vlastnost mají lepidlové směsi dočasně, pokud jsou v tekuté podobě. Po vytvrzení lepidlo již nedokáže odrážet UV světlo.

Druhý tip disperzních lepidel s UV identifikátory, s trvalou vlastností odrážení UV světla, slouží k identifikaci svých výrobků producentem, které jsou následně opracovávány dalším subjektům na finální produkty. Využití je při reklamacích, kde si konečný spotřebitel nárokuje náhradu škody (v případě rozlepení nakupovaného polotovaru) u výrobce lepených prvků, a ten se potřebuje ujistit, že daný reklamované prvek pochází z jeho produkce, a nebyl jen zneužit jako zdroj kompenzace, přičemž reklamované prvek není ani z jeho produkce.

Málo společností dokáže dodávat disperzní lepidla s UV identifikátory, které by bylo možné využívat na výše uvedené aplikace. Společnost Agglo SK, s.r.o. vám dokáže zajistit tyto produkty a vyřešit problém s identifikací nánosu lepidla, jakož i chybovost výrobků v případě reklamace. Pokud byste měli zájem o bližší informace o těchto produktech, prosím kontaktujte naši společnost a my vám velmi rádi poradíme.


Předchozí článek

Vyčistíme vaše tavné zařízení

Další článek

Představujeme naše dodavatele: Leuenberger + C

Mohlo by Vás zajímat

Zimní běžecká liga 2021/2022

21. dubna 2022

Číst více

Tradiční jarní úklid

21. dubna 2022

Číst více

Používáním stránek provozovaných Agglu souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby.

Souhlasím Více info